Spring til indhold

Indkøbskurv

Din indkøbskurv er tom

HVEM ER VI

Mød alle os køkkenelskere fra Form Plus

Hos os er du i trygge hænder hele vejen igennem. Vi har et dedikeret hold med en vision om at levere unikke snedkerløsninger, der er skræddersyet til den enkelte kunde.

Line Nørtoft

Projektleder


Aarhus
+45 7196 0663
line@formplus.dk

Anette Axelsen
Jesper Lodberg

Direktør


København
+45 7060 5098
info@formplus.dk

Line Asmussen

Marketing Manager


Aarhus
+45 7196 9198
line.a@formplus.dk

Ole Rosenquist

Indretningskonsulent


København
+45 7196 2348
ole@formplus.dk

Sabine Martens Latt

Indretningskonsulent


København
+45 7196 7387
sabine@formplus.dk

Jackie Bertelsen

Indretningskonsulent


København
+45 7196 9756
jackie@formplus.dk

Josefine Gravesen

Indretningskonsulent


Aarhus
+45 7196 9749
josefine@formplus.dk

Henrik Sandager

Indretningskonsulent


Aarhus
+45 7199 5473
henrik@formplus.dk

Nadja Fischer Krogh

Indretningskonsulent


Aarhus
+45 7199 0133
nadja@formplus.dk

Line Nørtoft
Anette Axelsen

Få udstillingen med hjem

Lån en snedkerkasse med vareprøver og mærk forskellen

Få Form Plus hjem i stuen, så du kan træffe den helt rigtige beslutning i dit eget hjem.

Book møde Lån en snedkerkasse →

Du får hjælp hele vejen

—————

På snedkeriet arbejder vi kun med de bedste materialer.

1.

Bliv inspireret og få idéer

Der er masser af inspiration at finde på sociale medier som Pinterest eller i boligmagasiner. Du kan også se mange flere snedkerkøkkener her på siden, eller booke et møde i vores udstilling. Slip fantasien løs, sæt barren så højt som muligt.

2.

Overvej et snedkerkøkken

Du kommer frem til, at et snedkerkøkken kunne være noget for dig. Men det lyder dyrt? Hvad koster det? Og hvordan er kvaliteten? Du læser videre og ser vores priseksempler, og bestiller en snedkerprøvekasse.

3.

Mærk forskellen

Med snedkerkassen i hænderne mærker du detaljerne i vores designs og materialer. Alt er lavet efter den stolte snedkermetode, som man har brugt i årtier.

4.

Få køkkentegning og tilbud

Ønsker du et Ikea-hack køkken er det næste skridt at designe dit drømmekøkken i IKEA med deres køkkenskabe. Tegningen fra IKEA sender du til os sammen med dine ønsker, og vi vender hurtigt tilbage med et tilbud inklusiv flotte 3D-tegninger.

5.

Gennemgang i vores udstilling

Det er en stor beslutning at købe et snedkerkøkken. Derfor anbefaler vi altid, at man booker tid i vores udstilling. Så får man en grundig rundvisning og får vist de løsninger, man måske slet ikke vidste kunne lade sig gøre.

6.

Tillykke! Du er nu ejer af et smukt snedkerkøkken

Cirka 8 uger efter bestilling, modtager du løsningen fra vores danske snedkeri. Din drøm er gået i opfyldelse, og du kan nu læne dig tilbage og nyde din nye smukke snedkerløsning.

Vores kunder byderdig indenfor

Maja og Jeppes køkken
Og deres Plus 1

Sabrina og Kristians snedkerløsninger
Og deres Plus 2

Mette og Lauras køkken
Og deres Plus 3

Priseksempler på Form Plus snedkerkøkkener

Få adgang til tidligere køkkencases og se, hvad et snedkerkøkken koster med en Form Plus løsning.